Droga Krzyżowa i biwak.

Autor: bilu dnia 16 kwietnia 2011 w kategorii Brak kategorii, Brak komentarzy


15 kwietnia 2011 w Kościele Parafialnym w Lubieni odbyła się Harcerska Droga Krzyżowa prowadzona przez Harcerski Krąg Instruktorski ‘Łysica Żubry’ oraz 82 'Kubuś’.  Harcerze wspólnie z Seniorami  podjęli próbę rozważań na temat sensu harcerskiego życia. Szczególnym gościem dla nas była komendantka naszego hufca hm Małgorzata Ślaska;) Po skończonej uroczystości wszyscy udaliśmy się do Szkoły Podstawowej w Lubieni na mały poczęstunek. Wspólne rozmowy i śpiewanie jest jak najbardziej tym co lubimy ;). Zdjęcia z Drogi Krzyżowej zamieściliśmy dzięki uprzejmości Seniorów.Po tym jakże miłym spotkaniu harcerze z naszej drużyny zorganizowali w szkole drużynowy biwak. Po kolacji zasiedliśmy wszyscy przy wspólnym ‘ogniu’. Rozmów, rozważań i śpiewania nie było końca. Nauczyliśmy się jak skutecznie planować czas i które ‘kamienie’ są najważniejsze w naszym życiu, a także jaki jest ten prawdziwy przyjaciel. Alarm mundurowy o północy i wyjście do pobliskiego rezerwatu ‘Rosochacz’ było dla niektórych dość dużym zaskoczeniem. Nocne ‘zwiedzanie’ lasu zakończyło się czymś ważnym dla naszych harcerzy. Bowiem sześcioro z nich złożyło Przyrzeczenie Harcerskie i otrzymało jakże upragniony i oczywiście w pełni zasłużony Krzyż Harcerski. Jeszcze raz im gratulujemy i życzymy byście nie zapomnieli co nosicie na swej piersi i dlaczego 😉

Po powrocie z lasu był jeszcze czas na wspólną zabawę. ‘Kanapka’ chyba nie do końca była dobrym pomysłem. Na szczęście bliski kontakt z podłogą dla wszystkich dobrze się skończył. ‘Czwarta nad ranem’ i spać, bo rano czekała na nas szkoła do posprzątania. Ciężko było wstać, dlatego na dzień dobry każdy dostał coś do zrobienia, tak na rozbudzenie.  Po tym jeszcze kilka spraw organizacyjnym i byliśmy gotowi do opuszczenia szkoły. Aby miło i ‘słodko’  zakończyć nasz biwak udaliśmy się do Iłży na najlepsze lody w okolicy!Niestety co dobre szybko się kończy. Pożegnania i powrót do domu. Ale miejmy nadzieję, że takich biwaków będzie więcej 😉

Więcej zdjęć w drużynowej Galerii

H.O. Karolina Bilska« poprzedni wpis

Nowy wygląd strony

no i stało się...