Kurs Pierwszej Pomocy

Autor: szpula dnia 27 października 2011 w kategorii Wydarzenia, Brak komentarzy


21 października 2011r. w Szkole Podstawowej w Nietulisku Dużym odbył się 26 godzinny kurs pierwszej pomocy organizowany przez HCPP, w którym wzięły także udział dwie nasze druhny Majka i Kinga. Wykładowcy uczyli oceny stanu poszkodowanego, zabezpieczania miejsca wypadku oraz wzywania pomocy. Nie zabrakło również objaśnienia podstawowych czynności w najczęstszych wypadkach, ćwiczeń na fantomie oraz nocnych i dziennych pozoracji (organizatorzy wcielali się w role poszkodowanych w różnych rodzaju wypadkach). Udało się także współpracować ze Strażą Pożarną, która pomagała uczestnikom podczas pozorowanego wypadku samochodowego.
Kurs zakończył się 23.10.2011 egzaminem praktycznym (RKO) i teoretycznym (test z udzielania pierwszej pomocy) oczywiście zdanym przez nasze druhenki, którym serdecznie gratulujemy.

« poprzedni wpis

Zjazd Hufca