15 lat minęło…

Autor: szpula dnia 13 grudnia 2011 w kategorii Wydarzenia, Brak komentarzy


10 grudnia 2011 w Publicznej szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubieni odbyła się uroczystość z okazji 15-lecia istnienia 82 Drużyny Harcerskiej ”Kubuś” im kpt. Eugeniusza Dymitrowa – Flisa „Robura”.

Na uroczystość Jubileuszu przybyli licznie nasi przyjaciele, miedzy innymi: Harcerski Krąg Seniora „Łysica – Żubry”, 15 Grunwaldzka Drużyna Harcerska im. Jędrusiów, 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater, Komendant Hufca ZHP Tomaszów Mazowiecki wraz z 8 osobową reprezentacją, nestor starachowickiego harcerstwa hm. Stefan Derlatka, Z-ca Komendanta Hufca Starachowice hm. Sylwester Staniszewski, Komendant Szczepu im. Partyzantów AK hm. Krzysztof Krawiec, a także Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Brodach Tomasz Margula, Dyrektor Szkoły w Lubieni Zbigniew Śliwa, grono przyjaciół drużyny i rodziców dzieci należących do drużyny, a także Agata, Damian, Ewa, Ilona, Maciek, Marcin, Marta, Ola oraz Sylwia, którzy kiedyś też wędrowali z „Kubusiem” łącznie około 110 osób, 1 Śn(w)ięty Druń Mikołaj i Neska która nie przegapi żadnej imprezy z ciastkami.

W trakcie „krótkiej” części artystycznej przy harcerskiej muzyce, obejrzeliśmy zdjecia z 15-letniej historii drużyny. Kubusie otrzymały od gości wspaniałe pamiątki upamiętniające ten dzień.

Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek w postaci tortu i ciast upieczonych własnoręcznie przez „dzieci” (czytać: kochane mamy 😉 ).
Dzień zakończył się przyrzeczeniem Karoliny, złożonym w naszej harcówce która przez te 15 lat, tak wiele z nami przeżyła.

Drużynowy phm. Tomasz Sobański w imieniu swoim oraz całej drużyny serdecznie dziękuje: przybyłym Gościom, Dyrektorowi Szkoły, rodzicom Kubusiów, Emerytowanym Kubusiom, oraz członkom drużyny za wkład wniesiony w przygotowanie i radosną atmosferę tej uroczystości.

Więcej zdjęć w Galerii

« poprzedni wpis

Wyjazd na Rajd Jędrusiowy

Wyjazd 11 Listopada 2011 (piątek) z Ostrowca: 10.00 parking obok sklepu Carrefour z...