Witaj Majowa Jutrzenko

Autor: szpula dnia 4 maja 2012 w kategorii News, Brak komentarzyJa, Tadeusz Kościuszko, przysięgam w obliczu Boga całemu Narodowi Polskiemu, iż powierzonej mi władzy na niczyj prywatny ucisk nie użyję, lecz jedynie jej dla obrony całości granic, odzyskania samowładności Narodu i ugruntowania powszechnej wolności używać będę. Tak mi Panie Boże dopomóż i niewinna męka Syna Jego.

Te słowa wypowiedziane przez generała Tadeusza Kościuszkę w dniu 24 marca 1974 roku na rynku w Krakowie, usłyszeli w niedzielę 3 maja mieszkańcy Starachowic podczas inscenizacji historycznej zorganizowanej przez Urząd Miejski w Starachowicach we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki.

Wśród obecnych na uroczystościach z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, naturalnie nie zabrakło reprezentacji Hufca ZHP Starachowice: 2 DH im. M. Langiewicza, 82 DH „Kubuś” z Lubieni, 111 ADH im. K. K. Baczyńskiego, a także seniorów z Harcerskiego Kręgu Seniora „Łysica – Żubry”.

Po inscenizacji wszyscy zgromadzeni przeszli do kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych, gdzie odprawiona została Msza Święta za Ojczyznę. Po mszy natomiast poczty sztandarowe i pozostali uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Niepodległości przy ulicy Konstytucji 3-go Maja, gdzie zostały złożone kwiaty.

« poprzedni wpis

Życzenia Świąteczne