Misie Patysie na „Jędrusiu”

Autor: szpula dnia 18 listopada 2012 w kategorii Rajdy, Brak komentarzyW piątek 16 listopada 11 osobowy patrol o wdzięcznej nazwie „Misie-Patysie”, reprezentujący 82 DH „Kubuś” z Lubieni udał się na XXVII Harcerski Rajd Szlakami „Jędrusiów”. Na pierwszy nocleg dotarliśmy transportem łączonym, troszkę dzięki uprzejmości p. Konrada Lisa, troszkę przy pomocy PKP, troszkę autobusem. Wieczorem odbyło się partyzancko-grzybowe świeczkowisko, po którym udaliśmy się na spoczynek.

Rano (dla niektórych w środku nocy) szybka pobudka, śniadanko, pakowanko i sio na trasę. Ze śpiewem na ustach pokonaliśmy 15 km trasę do mogiły „Junaka” i „Kokoszki”.

Na apel przybyło ok. 300 uczestników z 19 środowisk, wśród przybyłych byli m.in. Jan „Mizerny” Gałuszka – członek partyzanckiego oddziału „Jędrusie”, dh. hm. Elżbieta Kubiec – z-ca Komendanta ZHP Chorągwi Kieleckiej, pan Andrzej Matynia – Starosta starachowicki. Po apelu wszyscy udali się na prawdziwą harcerską grochówkę. Potem dzięki uprzejmości druha Marcina, drużynowego 13 Staszowskiej Drużyny Harcerskiej „Wiatr” im.Tadeusza Szewery, błyskawicznie znaleźliśmy się na miejscu drugiego noclegu w Starachowicach. W jakiś czarodziejski sposób teleportowały się też nasze plecaki, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
Wieczorem dla chętnych wizyta na basenie, idealny wypoczynek po porannym spacerze. Potem kolejny kominek i długie Polaków śpiewanko-rozmowy. 😉

W niedziele, apel kończący Rajd, chwila na pożegnania i powrót do domu, część samochodem, część pociągiem.

Do zobaczenia na harcerskim szlaku.

Kilka zdjęć z Rajdu do zobaczenia w Galerii.

« poprzedni wpis

Wyjazd na jędrusiowy