69 Rocznica Rozbicia Straży Leśnej W Marculach

Autor: szpula dnia 22 kwietnia 2013 w kategorii News, Brak komentarzy


szary
W sobotę 20 kwietnia, w 69 rocznice rozbicia straży leśnej w Marculach odbyła się uroczysta Polowa Msza Święta w intencji gen. bryg. Antoniego Hedy “Szarego”, nadleśniczego kpt. Antoniego Wyporka ps. “Sęp” oraz kpt. Eugeniusza Dymitrowa-Flisa ps. “Robur”.

Pod koniec mszy generał Jan Gustaw Grudniewski, komendant drużyn strzeleckich w Polsce, dokonał uroczystego odznaczenia pięciu osób.

Złote Krzyże Oficerskie I klasy 100-lecia Polskich Drużyn Strzeleckich otrzymali: ksiądz Krzysztof Orzeł – proboszcz parafii w Lubieni, ksiądz Bogdan Lipiec – senior z parafii w Starachowicach, ksiądz Stanisław Chamera – senior z parafii w Iłży, generał drużyn strzeleckich Marian Stachera. Krzyż Oficerski II klasy otrzymał kapitan Leszek Steć.

Na niedzielnej uroczystości, oprócz córki „Szarego” – Teresy Heda – Snopkiewicz byli obecni: poseł Krzysztof Lipiec, wicestarosta powiatu starachowickiego pan Dariusz Dąbrowski, delegacje kombatanckie z powiatów skarżyskiego i starachowickiego oraz radomskiego. Byli przedstawiciele Nadleśnictwa Marcule, kombatanci i harcerze z Hufca ZHP Starachowice z Harcerskiego Kręgu Seniorów „Łysica – Żubry, 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej, 82 Drużyny Harcerskiej „Kubuś” im. kpt. Eugeniusza Dymitrowa-Flisa ps. “Robur” z Lubieni, wraz z Komendantką Hufca ZHP Starachowice harcmistrz Małgorzatą Ślaską.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali poczęstowani wspaniałą grochówką, przygotowaną przez Nadleśnictwo Marcule, gorącą kawą i herbatą.

Zdjęcia do obejrzenia w Galerii.