Na pomoc Filipinom

Autor: szpula dnia 13 listopada 2013 w kategorii News, Brak komentarzyWobec tragedii, która nawiedziła Filipiny – 10 tysięcy ofiar śmiertelnych i 4,5 miliona osób poszkodowanych wskutek tajfunu Haiynan, prosimy o wsparcie działań Caritas Polska.

Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o współpracę z Caritas Polska. Postarajmy się w sposób szczególny okazać solidarność. Nie możemy przesyłać żywności ani paczek bezpośrednio na Filipiny ze względu na koszty – dlatego ci, którzy mogą niech wesprą nas materialnie – powiedział dyrektor Caritas Polska ksiądz Marian Subocz.

Decyzja o bezpośrednich działaniach pomocowych Caritas Polska zależna będzie od rozpoznania potrzeb dotkniętej tragedią ludności. W tej chwili interwencyjnie i rozpoznawczo działają tam Caritas USA (CRS) i Caritas Wielkiej Brytanii (CAFOD). Akcja koordynowana jest przez Caritas Internationalis.

Fundusz pomocy Filipinom Caritas Polska zasilić można wysyłając charytatywny SMS o treści POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) oraz przez wpłaty na konto Caritas z dopiskiem FILIPINY.

Konto bankowe PLN:
PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384
Bank Millennium S.A.
Departament Bankowości Przedsiębiorstw
ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa
SWIFT: BIGBPLPW

za stroną www.caritas.pl

phm. Agata Grzywacz
rzecznik prasowy ZHP

« poprzedni wpis

Zbiórka w Lubieni

Piątek 15 listopada 2013 godz. 17.30 zbiórka w Lubieni proszę przynieść projekt zn...