Konkurs na harcerską neokartkę

Autor: szpula dnia 16 listopada 2013 w kategorii Konkurs, Brak komentarzy


1 grudnia do sprzedaży trafi pierwsza kolekcja harcerskich, świątecznych neokartek. Te nowoczesne widokówki łączą w sobie innowacyjną usługę z tradycyjnym odbiorem papierowych karetek. Już dziś masz szansę zostać jednym z 19 autorów tej kolekcji a na dodatek – wygrać tablet!

Znamy już nazwiska dwóch autorek pocztówek – to Wiktoria Drozd oraz Ksenia Stach. Kim będą pozostali? To 17 laureatów reprezentujących wszystkie chorągwie ZHP! Chcesz być jednym z nich? Przeczyta uważnie regulamin i zapamiętaj najważniejszy termin – 27 listopada kończy się czas nadsyłania prac do komend chorągwi. Musisz zdążyć!

Regulamin konkursu „Harcerska neokartka”

1. Konkurs „Pocztówka na klik” to zabawa skierowana do wszystkich członków ZHP, niezależnie od wieku, przydziału służbowego, stopnia czy funkcji. Autorami kartek mogą być również zastępy i drużyny.

2. Cele konkursu:

 • Motywowanie do działalności artystycznej, rozwoju umiejętności manualnych jak i cyfrowych.
 • Promocja tradycji świątecznych, jakimi są wysyłane życzenia na Boże Narodzenie.
 • Zapoznanie harcerzy z nowym produktem na rynku usług pocztowych jakim jest neokartka.
 • 3. Organizatorem konkursu jest Główna Kwatera ZHP. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

  4. Konkurs trwa od 15 listopada do 31 stycznia 2013 roku.
  5. Konkurs składa się z 2 etapów:

 • 15-27 listopada 2013 r. Eliminacje chorągwiane;
 • 1 grudnia – 31 stycznia 2014 r. Ranking popularności.
 • 6. Podczas eliminacji chorągwianych uczestnicy konkursu przesyłają do komend chorągwi prace plastyczne, graficzne lub fotograficzne przedstawiające kartki pocztowe na Święta Bożego Narodzenia. Tematyka kartek może być ściśle związana z działalnością harcerską. Polecamy również by w pracach znajdowały się motywy promujące województwo (aspekt regionalny). Prace zgłaszać można wyłącznie w wersji cyfrowej (obrazki trójwymiarowe można sfotografować). Dozwolone formaty pliku: BMP, GIF, JPEG, PNG, TIFF. Maksymalny rozmiar pliku: 5MB. Sugerowana rozdzielczość dłuższego boku zdjęcia: 2624 pikseli.

  7. Prace należy przesyłać na adres mailowy chorągwi biuro.kch@kielecka.zhp.pl do 27 listopada 2013 roku, w treści maila podając swoje dane korespondencyjne oraz pełną nazwę jednostki harcerskiej.

  8. Wysłanie pracy jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu oraz oświadczeniem, że autor pracy „ma wszelkie prawa do korzystania ze zdjęcia oraz, że zdjęcie nie zawiera treści sprzecznych z prawem lub dobrymi obyczajami, w tym treści wulgarnych lub obraźliwych.”

  9. Komendy chorągwi są regionalnym jury konkursu i wybierają najpiękniejszą kartkę świąteczną.

  10. 1 grudnia na stronie www.zhp.pl oraz www.envelo.pl odbędzie się oficjalne przedstawienie pierwszej kolekcji świątecznych neokartek ZHP. Od tego momentu kartki będą udostępnione do sprzedaży w cenie 4,99zł.
  11. Wszyscy finaliści regionalni zostaną uhonorowani upominkami od Głównej Kwatery ZHP oraz Poczty Polskiej Usługi Cyfrowe.
  12. Drugi etap konkursu, czyli ranking popularności polega na podsumowaniu ilości wysłanych kartek. Autor najpopularniejszej pocztówki (wysłanej najwięcej razy) otrzyma nowoczesny tablet.

  13. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 1 lutego na stronie www.zhp.pl. Laureat konkursu zostanie poinformowany o zwycięstwie drogą elektroniczną.

  14. Część dochodu z każdej wysłanej pocztówki będzie zasilać „Kapitał Przyszłości ZHP”, czyli fundusz gromadzący środki na kształcenie młodej kadry, promowanie działań służących uzyskiwaniu przez zuchy i harcerzy umiejętności i wiedzy przydatnej w dorosłym życiu – czyli kluczowych kompetencji przyszłości.

  Powodzenia!

  phm. Agata Grzywacz
  rzecznik prasowy ZHP

  « poprzedni wpis

  Na pomoc Filipinom