Kubusie na Rajdzie Jędrusiowym

Autor: bilu dnia 27 listopada 2013 w kategorii Rajdy, Brak komentarzy


OLYMPUS DIGITAL CAMERA W dniach 22-24 listopada 2013 roku odbył się XXVIII Harcerski Rajd „Szlakami Jędrusiów organizowany przez XI Szczep im. Bohaterów Westerplatte. Harcerze mieli do wyboru dwie trasy: starszoharcersko- wędrowniczą i harcerską.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Patrol naszej drużyny wybrał się sie na trasę harcerską, która wystartowała w piątek spod budynku Hufca. Z racji tego, że hasłem Rajdu była „Partyzantka 1941” mogliśmy wcielić się w klimat tamtych lat poprzez zadania czekające na nas na trasie. Trzeba było m. in. odszyfrowywać wiadomości, szukać ukrytych informacji czy rysować znak Polski Walczącej i nie zostać na tym „przyłapanym” przez groźnych żandarmów. Zmęczeni i pełni wrażeń dotarliśmy na nocleg do SP nr 6 gdzie odbył się kominek integracyjny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA W nocy wybraliśmy się na Harcerski Ośrodek Obozowy Lubianka, gdzie dh Julia Rynio decyzją drużynowego została dopuszczona do złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego.
W sobotę rano wyruszyliśmy na czarny szlak, który prowadził do Tychowskiego Lasu pod Mogiłę „Junaka” i „Kokoszki”, gdzie co roku odbywa się Uroczysty Apel. Po powrocie na kolejny nocleg, tym razem w ZSZ nr 1, patrole miały czas na odpoczynek, wspólne śpiewanki oraz na przygotowanie wiadomości o wybranym partyzancie na wieczorne świeczkowisko. Nasza drużyna mogła podzielić się ze wszystkimi informacjami o naszym patronie, którym jest kpt. Eugeniusz Dymitrow – Flis „Dąb”, „Robur”. Sobotniej nocy odczytany został rozkaz drużynowego, w którym dh Patrycja Rabczyńska została mianowana przyboczną drużyny 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
W niedziele rano odbył się apel kończący rajd, na którym nastąpiło ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Patrol naszej drużyny zajął 3 miejsce na Trasie Harcerskiej, z czego niezmiernie się cieszymy. Po apelu wspólne zdjęcia i niestety trzeba było wracać do domów. Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy się w tym samym, a może i większym składzie 🙂

Media o Rajdzie:
Echo Dnia: Relacja i galeria z Rajdu

Harcerskie Kroniki Filmowe


Skrót z apelu


Jan Gałuszka „Mizerny” na zlocie Rajdu

Pełna relacja z apelu będzie dostępna w formie płyty DVD, bliższe informacje na stronie http://hkf.starachowice.zhp.pl/

Rajdowe Galerie:
http://foto.starachowice.zhp.pl/

Zdjęcia Malwiny 13 SDH „Wiatr” im. Tadeusza Szewery ps. „Łebek”

Zdjęcia phm. Stanisław Gałecki

Zdjęcia hm. Lech Margiel

« poprzedni wpis

Bal Mikołajkowy