Pomóż Hubertowi

Autor: szpula dnia 24 września 2014 w kategorii Events, Brak komentarzyMam na imię Hubert. Mam 36 lat. Mieszkam i pracuje w Starachowicach. Mam wielu znajomych i przyjaciół, z którymi spędzam bardzo dużo czasu. W listopadzie ubiegłego roku dowiedziałem się, że jestem chory na przewlekłą białaczkę szpikową. Diagnoza ta wywróciła moje życie do góry nogami. Musiałem zrezygnować z pracy i podjąć długotrwałe leczenie. W tej chwili jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Może pośród Was znajduje się dawca , który da mi szansę na dalsze szczęśliwe życie. Jeżeli chcesz pomóc mi oraz innym chorym przyjdź, zarejestruj się i zostań dawcą. Być może ocalisz komuś życie. Liczę na Was.
Zwracam się z ogromną prośbą: ZAREJESTRUJ SIĘ! Może to własnie Ty będziesz moim „bliźniakiem genetycznym” i pomożesz mi wygrać z chorobą! Będę szczęśliwy, jeśli wiele osób zechce przyjść i się zarejestrować!

Hubert Tchurzewski

Rejestracja potencjalnych dawców: 28 września 2014 r. w godz. 9.30 – 16.00, Miejska Hala Sportowa ul. Jana Pawła II 22, Starachowice

Patronat honorowy nad akcją sprawuje Sylwester Kwiecień – prezydent miasta Starachowice.

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Jeśli nie możesz przyjść w niedziele istnieje możliwość rejestracji przez internet na stronie DKMS – kliknij i sprawdź jakie to proste.

« poprzedni wpis

Zbiórka Krwi