Harcerski Bieg Terenowy „Jodełka” 2014

Autor: szpula dnia 27 października 2014 w kategorii News, Rajdy, Brak komentarzy


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniach 17-19.10.2014 odbył się Harcerski Bieg Terenowy „Jodełka” organizowany przez 15 Tomaszowską Drużynę Harcerzy ,,Dziewięć Sił” im. rtm. Witolda Pileckiego, w którym wziął udział patrol z 82 DH „Kubuś”. Dla uczestników zostały przygotowane dwie trasy: w piątek trasa miejska, w sobotę leśna. Niestety nasz patrol ominęła większość piątkowej rywalizacji, ponieważ do Tomaszowa dojechaliśmy w godzinach wieczornych z przyczynach niezależnych od nas 🙂 Czekały na nas dwa ostatnie zadania: kręgle i gokarty. I to nie był koniec atrakcji na ten wieczór. Po dotarciu na nocleg patrole miały okazję pokazać swoje talenty muzyczne podczas karaoke przygotowanego przez organizatorów. Każdy patrol śpiewał wylosowaną piosenkę, co oczywiście również było punktowane. Następnie dla większej integracji można było śpiewać w składach mieszanych. Szybki alarm ewakuacyjny, test ze znajomości regulaminu musztry i można było kłaść się spać. Nie wszyscy wybrali ten sposób spędzania długiej nocy. Były gitary, piosenki i rozmowy, każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Sobota zapowiadała się ciekawie. Uczestnicy mieli do przejścia sporo kilometrów, a po drodze czekało dużo zadań do wykonania.

trasa

Pytania z wiedzy harcerskiej, łamigłówki logiczne, zadania praktyczne, także łatwo nie było. Mnóstwo kilometrów, bolące nogi, nienajlepsza pogoda, to dla nas nic strasznego! Zmęczeni ale zadowoleni dotarliśmy na miejsce noclegu 🙂 Wieczorem wspólne świeczowisko, przedstawienie patroli, i swoich magicznych deseczek, które następnie można było przekazać innym. W niedzielę czekało na nas jeszcze jedno zadanie. Musieliśmy dotrzeć pod podany adres, gdzie znajdowała się strzelnica. Tam każdy dostał swoją tarczę i mógł pokazać jak sprawne jest jego oko. Potem przyszedł czas na apel kończący i rozdanie nagród. Mimo to, że nie braliśmy udziału w rajdzie od jego początku, przez co nie zdobyliśmy punktów z piątkowych zadań, zajęliśmy 4 miejsce z ilością 208 pkt!

Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie z Komendą Rajdu i trzeba było się żegnać, czego nikt przecież nie lubi. Ale dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i widzimy się na kolejnym HBT, a może i wcześniej na innych harcerskich szlakach 🙂

Kliknij aby obejrzeć więcej sweet selfie fotek.

pwd. Karolina Bilska

« poprzedni wpis

Zbiórka W Lubieni

Czwartek 23 października 2014 r. godz. 17.30 zbiórka w Lubieni.