Pokój jest w nas

Autor: szpula dnia 21 grudnia 2014 w kategorii Betlejemskie Światło Pokoju, Brak komentarzy


„Zacznijcie dzieło pokoju w sobie, byście sami napełnieni pokojem mogli nieść pokój innym”. Święty Jan Paweł II.

Latarenka. Świeczka. Lampion. Kaganek. Znicz. Nie ważne w jakiej formie, ważne by jeden, żywy ogień prosto z Betlejem mógł zagościć w każdym domu. To jest misja, której podejmują się skauci z całej Europy i wielu innych państw na świecie. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.

Wiele osób pyta z niedowierzaniem, czy to oby ten sam ogień, czy nie zgasł, a po co, a co to za różnica, czy to ten, czy inny… Odpowiedź jest prosta: Tak, przekazujemy ogień z Betlejem. A jak gaśnie nam jedna latarenka, to mamy tysiące w zanadrzu. Ten ogień pochodzi z miejsca cudownego, z miejsca największej łaski dla świata! W okresie Świąt Bożego Narodzenia pragniemy podzielić się tym szczególnym darem, dać namacalny dowód pojednania, współpracy, braterstwa, poświęcenia, wiary i nadziei. Choć na co dzień staramy się czynić świat nieco lepszym, to poprzez Betlejemskie Światło Pokoju chcemy by tego zadania podjął się każdy człowiek!
„Pokój jest w nas” – takie jest przesłanie tegorocznej edycji „Betlejemskiego Światła Pokoju”.
Niech nam przypomina, że „Pokój na ziemi zaczyna się w nas samych”. Tyle bowiem wokół nas zła na ile pozwolimy i tyle może być dobra – ile uczynimy.

W dniu 21 grudnia 2014 r. Seniorzy z Harcerskiego Kręgu „Łysica – Żubry” i harcerze z 82 DH „Kubuś” w Lubieni, w trakcie Mszy Świętej w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego przekazali Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Lubieni.

Poniżej kilka zdjęć.