26 FPHIT „Zielona Nuta”

Autor: szpula dnia 10 marca 2015 w kategorii festiwale, Brak komentarzyW dniach 6-8.03.2015 odbył się 26. Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Zielona Nuta” w Tomaszowie Mazowieckim. Nasza drużyna juz po raz trzeci wzięła w nim udział. W piątkowy wieczór po dotarciu na miejsce już czekały na nas liczne zadania, układy choreograficzne, piosenki, gry i zabawy. Wszystko oczywiście w rozsądnych ilościach, aby rano pełni energii wziąć udział w przesłuchaniach. Festiwal dzielił się na dwie kategorie tematyczne: „Piosenka harcerska i turystyczna” i „Piosenka żołnierska i patriotyczna” oraz trzech kategoriach wiekowych: zuchy, harcerze i wędrownicy. Przedstawicielki naszej drużyny wystąpiły w pierwszej kategorii tematycznej z piosenkami „Jestem harcerzem” i „Raz, dwa, trzy, pięć”. Po przesłuchaniach, które skończyły się ok. godziny 15 można było udać się na zasłużony obiad i odpoczynek. Zwieńczeniem sobotniego dnia był koncert zespołu z Hufca ZHP Tomaszów Mazowiecki „Kresband” oraz znanego pewnie wszystkim zespołu ” Cisza Jak Ta”. Jeszcze raz dziękujemy za koncerty, tomaszowskim przyjaciołom za piękne harcerskie i te nie harcerskie piosenki, Ciszakom szczególnie za cudowną 'Wyspę’ 🙂 Po powrocie na nocleg na druhny czekała miła niespodzianka. Z okazji dnia kobiet druhowie przygotowali wspaniały układ choreograficzny oraz przepyszny tort. Serdecznie Wam dziękujemy! Zostanie to w naszej pamięci na pewno na długi czas. Skoro jesteśmy przy podziękowaniach to należą się one jeszcze chłopcom z 15 TDH „Dziewięć sił”, od których otrzymaliśmy pięknego kwiatka. (tak, tak widzimy się na czwórce :)). Reszta tej nocy to wspólne śpiewanki w celu większej integracji. Ze zdartymi do końca głosami spotkaliśmy się w niedzielne przedpołudnie w Ośrodku Kultury „Tkacz”, gdzie ogłoszone zostały wyniki oraz odbył się koncert laureatów. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu wyśpiewałyśmy wyróżnienie w kategorii wędrowniczej! Po wystąpieniu wszystkich laureatów na panie czekała kolejna niespodzianka, tym razem od Prezydenta Miasta. Po słodkim prezencie festiwal niestety dobiegł końca i nadeszła chwila pożegnań, czego jak wiadomo nikt nie lubi. Ale stare znajomości podtrzymane, nowe zawarte więc szczęśliwie można było wracać do domów.
„Szczęście niestety kończy się
I mija weekend nasz
Trzeba zwyczajnie zacząć dzień
Przeczekać aż się znowu zdarzy
Taki jak ten SOBOTNI dzień
Inny niż wszystkie dni
Kiedy spotkamy znowu się
I znów zamkniemy drzwi! ”

Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia na innych harcerskich szlakach! Może już niebawem… 🙂

pwd. Karolina Bilska

Zdjęcia z festiwalu można obejrzeć w Galerii:

« poprzedni wpis

Regulamin 57 HRŚ