Cichociemni relacja

Autor: szpula dnia 23 czerwca 2015 w kategorii Events, Brak komentarzy19 czerwca 2015 r. reprezentacja naszej drużyny pojawiła się na HOO Lubianka, aby pełni energii wziąć udział w grze fabularnej „Cichociemni” organizowanej przeze Hufiec ZHP Starachowice. Gra rozpoczęła się już w nocy od poszukiwania zasobnika zrzuconego w okolicznych lasach przez centralę z Londynu, musieliśmy się wykazać znajomością mapy, oraz unikać krążących wokół niemieckich patroli. Już sobotniego ranka każdy wyglądał oraz czuł się jakby odbył podróż w czasie. Podczas świetnej gry terenowej musieliśmy się wykazać i myśleć jak dywersanci, a także był czas na odpoczynek w kawiarni „Magnolia”, można było napić się herbaty i posłuchać melodii akordeonu, która szybko wpadła nam do ucha i nuciliśmy ją przez resztę wieczoru.

Wieczorem spotkaliśmy się wszyscy przy ognisku, na którym każdy patrol prezentował klimatyczną piosenkę nawiązującą do czasów okupacji i Cichociemnych. Cały czas towarzyszył nam uśmiech na twarzy. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy spotkać się z przyjaciółmi i poczuć choć odrobinę klimat II wojny światowej w Tak magicznym miejscu jakim jest nasza Lubianka. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu po niedzielnym apelu kończącym ten rok harcerski. Na pewno zobaczymy się tam za rok!

Galeria zdjęć uczestników gry

Klaudia Pastuszka

A to wrażenia innych uczestników.