Biwakowy weekend

Autor: szpula dnia 15 marca 2016 w kategorii biwaki, Events, Harcerska Droga Krzyżowa, Brak komentarzy


W piątek 11 marca 2016 r. nasza drużyna wraz z seniorami z Harcerskiego Kręgu Seniorów „Łysica – Żubry” wzięła udział w drodze krzyżowej w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Lubieni. Jak co roku po mszy wszyscy spotkaliśmy się na wspólne śpiewogranie przy pączkach. Później, jeszcze tego samego wieczoru śpiewaliśmy „sto lat” z okazji 17. urodzin naszej przybocznej 🙂 Na sali gimnastycznej odbyły się rozgrywki w siatkówkę i ulubione pląsy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Następnego dnia po śniadaniu, część z nas ubrana w mundury pojechała na obchody 90-cio lecia 2 DH im. Mariana Langiewicza rozpoczynające się grą terenową. Ruszyliśmy w kierunku Zerżniętej Góry w okolicach Starachowic, gdzie czekało nas później pięć zadań, z którymi mimo deszczowej pogody świetnie sobie poradziliśmy.

Wieczorem w SP nr 1 odbyła się właściwa część uroczystości, czyli szczególne przemówienia, życzenia i wręczenia upominków. Po zjedzeniu tortu, zostaliśmy na biwak i pół nocy spędziliśmy śpiewając i grając w gronie przyjaciół. Bardzo przyjemnie wspominamy ten weekend, nie bacząc na niewyspanie, oraz przemoczone buty.

Naszym chłopakom z Dwójki życzymy kolejnych 90 lat, wytrwałości w pełnieniu służby, uśmiechu na twarzy a drużynowemu jeszcze więcej satysfakcji i cierpliwości do Orzełów. 😉

Zdjęcia z 90 lecia 2 DH

Klaudia Pastuszka

« poprzedni wpis

Regulamin 58 HRŚ