Biwak w Lipiu Partyznacka Droga Krzyżowa na Wykusie

Autor: szpula dnia 11 listopada 2017 w kategorii Brak kategorii, Brak komentarzy


W dniu 27.10.2017 nasza Świetlica Podwórkowa działająca przy ZSP w Lubieni zorganizowała przy współpracy grona pedagogicznego i Dyrekcji SP w Lipiu pani Iwony Flrovs, biwak dla uczniów Szkoły z Lipia oraz członków Świetlicy Podwórkowej z Wielkiej Wsi na czele z Dh Katarzyną Dulębą. Celem biwaku była integracja dzieci i młodzieży z różnych środowisk oraz wspólna zabawa jako alternatywa do spędzenia czasu, a w drugiej części udział w uroczystościach Partyzanckiej Drogi Krzyżowej na Wykusie Młodzież z Lubieni przygotowała mnóstwo ciekawych zabaw pląsów oraz quizów. Biwak po zakwaterowaniu uczestników, rozpoczął się wspólnym Apelem inaugurującym po czym 82DH rozpoczęła wspólne zabawy. Dzieci i młodzież miała wypełniony czas w różnorodny sposób np. : „Harcerskie koło fortuny” czy inne gry integracyjne, krótko mówiąc „nie było czasu się nudzić” Natomiast harcerze z Wielkiej Wsi zaprezentowali się od strony muzycznej. Około północy odbyło się harcerskie przyrzeczenie przy Krzyżu Powstańczym w Lipiu, dla czwórki nowych harcerzy zorganizowane przez 82 DH. Po zakończeniu wszyscy udali się na zasłużony spoczynek. Następnego dnia po wspólnym posiłku oraz posprzątaniu szkoły, wszystkie środowiska autokarem udały się do Wąchocka, a stamtąd na Wykus gdzie o godz. 11.00 odbyła się Partyzancka Droga Krzyżowa w której wszyscy wzięli udział. Po jej zakończeniu dzieci i młodzież wróciła do domów.