Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju w Lubieni

Autor: szpula dnia 24 grudnia 2018 w kategorii Betlejemskie Światło Pokoju, Brak komentarzy


W niedzielę 23 grudnia 2018 r. w Kościele Parafialnym w Lubieni, harcerze z 82 DH Kubuś przekazali Betlejemskie Światło Pokoju władzom Gminy Brody oraz mieszkańcom Lubieni.

Początkiem sztafety – przekazywania z rąk do rąk Światła jest Betlejem. W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się lampion, którego płomień niesiony przez skautów przez kraje i kontynenty obiega świat. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety, przyjmując Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich.

Pomocą w dobrym przeżywaniu wędrówki BŚP są działania i inicjatywy podejmowane w ramach naszej służby Bogu, Ojczyźnie i Bliźniemu. Tym razem przeżywać ją będziemy pod hasłem: ŚWIATŁO KTÓRE ŁĄCZY…