2000 – 42 HRŚ

Posted by szpula on 3 maja 2011 with Brak komentarzy

30 maja – 2 czerwca 2000 r.
„W gościnę do ojców Oblatów…”

Na IV trasie rajdu obecnych było 102 harcerek i harcerzy z całego kraju między innymi drużyny ze Szczecina, Wrocławia, Świercz, Giżycka… Trasę IV przygotowała 82 DH działająca przy SP w Lubieni – 18 harcerzy (12 młodszych i 6 starszych).

Trasa rajdu przebiegała:

Dzień 1

start – Brody Iłżeckie, Krynki, Godów, Kałków – nocleg

Nocowaliśmy w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium w Kałkowie, uczestnicy mieli okazję zwiedzenia Sanktuarium, a nocą na wałach odbyła się harcerska droga krzyżowa.

Dzień 2

start – Kałków, Pokrzywnica, Grzegorzowice, Kunin, Skoszyn – nocleg

Trasa drugiego dnia była trudna, patrole musiały pokonać wiele konkurencji między innymi: przeprawa przez rzekę, jazda rowerem z niewidomym. Wędrówka tego dnia zakończyła się w Schronisku Brata Alberta w Skoszynie – gdzie dzięki uprzejmości gospodarzy wszystkim uczestnikom zapewniono gorący posiłek. Późnym wieczorem odbyło się ognisko na którym wszystkie patrole mogły się zaprezentować. Wspólna zabawa zakończyła się dość późno.

Dzień 3

start – Skoszyn, Witosławice, Góra Witosławska, Góra Szczytniak, Skoszyn – nocleg

Tego dnia na trasie także odbyło się wiele konkurencji: konkurs kulinarny, konkurs na najzabawniejszą parodię bajki, oraz rozbijanie namiotu z pałatki na gołoborzu. Dzień ten upłynął bardzo wesoło i zakończył się wspólnym ogniskiem.

Dzień 4

start – Skoszyn, Święty Krzyż – zlot

Czwartego dnia udaliśmy się na Święty Krzyż, gdzie o godzinie 11.00 rozpoczął się Zlot Rajdu na którym spotkały się wszystkie trasy z władzami województwa świętokrzyskiego oraz zaproszonymi gośćmi.

2004 – 46 HRŚ